De acord

Mai multe informații De acord

Posturi vacante în Web Design!

imageZalle este o companie de design web neobișnuită. Suntem o echipă minunată, care caută oameni pasionați care să ni se alăture în căutarea noastră continuă de a crea cea mai bună și completă echipă în mediul online.

Site: www.zalle.ro

  • Nivelul carierei / LinkedIn: Entry level / Middle level
  • Tip angajare: Full time
  • Limbi vorbite: engleză: nivel mediu/avansat
  • Adresa: București, Bulevardul Lacul Tei 1-3
  • Salariu net pe lună: 500 – 700 €

Descrierea postului:

  • Proiectare materiale grafice (web/print); prezentarea site-ului web, webshop, portal, aplicații mobil, pagini de destinație (Landing Page), manual de identitate, etc.
  • Optimizarea și adaptarea vizualului la identitatea clientului și obiectivele de business ale proiectului
  • Respectarea unui proces de producție grafic, exact și stabilit, care include menținerea consistenței în utilizarea fontului, profiluri de culoare, convenții pentru nume de fișier, structurarea activelor arhivate și predarea activelor localizate
  • Contribuie la dezvoltarea și întreținerea unui sistem de proiectare unificat pentru ecosistemul digital al platformei
  • Optimizează continuu designul și capacitatea de utilizare a interfețelor de aplicații web din punct de vedere UX
  • Creează și prezintă prototipuri, modele pentru aplicațiile web ale companiei
  • Livrează proiectare de documente cu specificațiile funcționale și de proiectare
  • Contribuie la testarea ipotezelor de proiectare prin interviuri, testarea utilizatorilor și alte tehnici de testare a experienței utilizatorului (atunci când este cazul)
  • Colaborează cu echipa de marketing pentru diferite proiecte
  • Creează într-o perioadă relativ scurtă de timp: simulări de produse, logouri, cataloage de produse, design de produse, ambalaje de produse;
  • Proiectare materiale de comunicare de marketing pentru social media, site-uri web, materiale de imprimare și prezentări PowerPoint;
  • Contribuie la campaniile de marketing PPC și e-mail prin crearea de bannere Google AdWords și Facebook și șabloane de e-mail și buletine informative conform obiectivelor și conținutului furnizat
  • Materiale de social media, precum postări de social media, formate speciale de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn)
  • Sprijină adaptarea și localizarea activelor creative pentru materialele de marketing, inclusiv:
  • Materiale de marcă, precum: manual identitate, materiale suport business, afișe, invitații, broșuri, carduri, etc.
  • Sprijinirea departamentelor interne de vânzări și promovare

Candidatul ideal:

  • Experiență practică minimă 1-2 ani în design web și grafică web
  • Actualizat cu suita de programe Adobe (Illustrator, Photoshop, InDesign), Corel DRAW
  • Experiență în design UI/UX
  • Un portofoliu cu exemple de lucru, inclusiv informații despre procesul de proiectare și luarea deciziilor
  • Abilități analitice și capacitatea de a înțelege, proiecta și comunica o experiență de utilizator end-to-end coezivă și consecventă
  • Pasiune pentru design, cu ochi pentru detalii, o bună înțelegere a ierarhiei vizuale și a utilizabilității
  • Sa fie creativ, capabil să lucreze atât independent, cât și ca parte a unei echipe, precum și ca parte a procesului de proiectare (uneori lucrând îndeaproape cu un manager de proiect sau persoană de CSS & HTML)
  • Sa aibă capacitatea de a înțelege liniile directoare ale unui proiect și de a le traduce în soluții concrete
  • Capabil să urmărească și să respecte fișierele cu straturi de Photoshop foarte structurate
  • O bună conștientizare a tehnologiilor actuale și emergente
  • Înțelegerea celor mai bune practici și menținerea la curent cu noile tehnologii și tendințe
  • Sa fie confortabil în situații de presiune și termene (situații rare, dar care apar)
  • Cu abilități organizatorice pentru a lucra la mai multe proiecte simultan
  • Cu atenție asupra detaliilor, pentru a vă asigura că totul este verificat
  • Cu abilități de gestionare a proiectelor, fiind capabil să își asume proprietatea și responsabilitatea sarcinilor, pentru a se asigura că sunt finalizate la un standard ridicat și la timp
  • Să fie responsabil și proactiv
  • Să aibă entuziasm și dorință de progres
  • Cu abilități de rezolvare a problemelor
  • Abilitatea de a comunica subiecte complexe într-un mod simplu
  • Uneori necesită abilități de interacțiune de nivel superior cu clienții (situații rare, dar care apar)
  • Să îi placă să se informeze, să nu considere că le știe pe toate ( în acest domeniu lucrurile au o tendința de diversificare, schimbare rapidă, corelată cu digitalizarea, new business, concurența, aglomerarea online, tendințele pieței sau ale domeniului de activitate, deschiderea către nou, etc.), toate acestea fac ca un proiect realizat acum, chiar dacă este bine realizat UX & UI, să necesite update-uri mult mai devreme față de anii anteriori
  • Foarte important - să fie o persoană inteligentă, deschisă, binedispusă, îndrăzneață, responsabilă

Avantaje:

  • proiecte diverse și creative
  • posibilitatea de a aplica cunoștințele acumulate pe mai multe arii: aplicații mobil, website, identitate vizuală, promovare
  • clienți naționali și internaționali
  • lucrul într-o companie în expansiune
  • mediul de lucru internațional, într-o fază de creștere interesantă
  • pachet de compensare atractiv, cu bonus anual de performanță
  • cea mai bună cafea în fiecare zi

Interviu online/ este opțional:

  1. Ce ai învățat ieri / săptămâna aceasta?
  2. Care sunt sursele de informare, perfecționare și inspirație cel mai frecvent utilizate?
  3. Care este mediul de dezvoltare preferat? (Sistem de operare, editor, browsere, instrumente etc.)
  4. Care este un proiect fain la care ai lucrat recent?
  5. Cum îți place cafeaua ta?
  6. Salariul NET preconizat?
  7. Cât de curând poți începe?

Cum aplici?

Dacă sunteți interesat să vă alăturați echipei, trimiteți CV-ul la adresa de email hello@zalle.net, menționând că ați aflat despre această poziție prin intermediul Centrului pentru Dezvoltarea Carierei.

Cu prietenie,

Centrul pentru Dezvoltarea Carierei

EVENIMENTE